Czym jest Reiki? To jedna z alternatywnych metod leczenia należąca do medycyny wschodniej, tak jak akupunktura. Za twórcę leczenia sposobem reiki uznaje się Mikao Usui, chociaż okoliczności tej historii są dość niejasne. 

Ze źródeł historycznych wiadomo jednak, iż w 1914 człowiek ten odbył na górze Kurama trzytygodniowy post, w czasie którego oślepiły go promienie, a wraz z nimi niezwykła energia. Usui uznał, iż są to właśnie symbole Reiki będące darem uzdrawiania. Początkowo próbował tych metod na najbliższych, by z  czasem zaoferować pomoc innym i  ostatecznie w 1922 założyć Stowarzyszenie Metody Uzdrawiania w Usui.

Przechodząc do sedna sprawy, na czym polega metoda Reiki? Otóż jej fundamentem jest przesyłanie energii przez mistrza wykonującego zabieg. Jest on swego rodzaju naczyniem, dzięki któremu kosmiczna energia życiowa przepływa przez pacjenta ze zwiększoną częstotliwością. 

Co ciekawe, z tą energia mamy do czynienia codziennie, lecz nie zawsze potrafimy ją odbierać. Ja na przykład, dopiero po inicjacji i przeżyciu mocniejszych przepływów, zdałem sobie sprawę, że doświadczałem tego wcześniej, uznając energię za drętwienie ręki lub nogi. 

Podsumowując, w trakcie sesji Reiki energetyzuje się ciało w różnych miejscach tak, żeby je naładować energetycznie i pobudzić do leczenia. Jest to zatem metoda alternatywna, lecz równocześnie dostarczająca pacjentowi niesamowitych wrażeń. 

AUTOR: rehfun | lip, 14, 2021 |